Search This Blog

جشن فجر انقلاب اسلامی در کوالالامپور مالزی

Source: https://kualalumpur.icro.ir/index.aspx?fkeyid=&siteid=262&pageid=11752&newsview=625833

 با حضور ایرانیان مقیم در محل آمفی تاتر مرکز فرهنگی MCA برگزار شد

جشن فجر انقلاب اسلامی در کوالالامپور مالزی

با حضور ایرانیان مقیم در محل آمفی تاتر مرکز فرهنگی MCA برگزار شد
جشن فجر انقلاب اسلامی در کوالالامپور مالزی
جشن فجر انقلاب اسلامی با حضور ایرانیان مقیم در عصر روز چهارشنبه 22 بهمن ماه در محل سالن MCA کوالالامپور مالزی برگزار شد.
 این مراسم به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مالزی و با همکاری اداره کل همکاریهای فرهنگی و هنری کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و با حضور آقای مجید صفار کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی ، دکتر علی اکبر ضیائی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مالزی،  و جمع کثیری از ایرانیان مقیم مالزی و کارگزاران نظام با برنامه های شاد و فرهنگی گروه اعزامی هنرمندان ایرانی برگزار شد.
 در ابتدای این برنامه پس از پخش سرود جمهوری اسلامی و تلاوت قرآن کریم مجری برنامه آقای مجید جهان بخش ضمن تبریک ایام مبارک دهه فجر حضور مهمانان گرامی را در این برنامه خیرمقدم گفت.

 در ادامه این برنامه همچنین در جشن انقلاب گروه 36 نفره دانش آموزان دختر و پسر مجتمع های آموزشی امام خمینی (ره) کوالالامپور سرودی را به مناسبت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با موضوع ایران و وطن اجرا کردند که با استقبال مواجه شد.


پس از این برنامه که با شور و شعف بسیار ، موسیقی شاد و تشویقهای ممتد حاضران برگزار شد، گروه موسیقی اعزامی از ایران به نام "گروه موسیقی فولکلوریک بوشهری  شبدیز" به سرپرستی آقای محسن حیدریه  به اجرای برنامه پرداختند. اجرای قطعاتی از موسیقی فولکلوریک به نام یزله خوانی، آواز کار، خیام خوانی و قطعات بندری از برنامه های اجرا شده این گروه بود.

 آقای محسن حیدریه سرپرست گروه و نوازنده نی انبان، حسین سهرابی به عنوان خواننده، علیرضا علمدار بوشهری به عنوان نوازنده دم دم، مهرداد راستیان نوازنده ضرب و تمپو و اسماعیل تنگسیری به عنوان نوازنده دایره زنگی اعضا گروه موسیقی فولکلوریک بوشهری شبدیزبودند که با همکاری اداره کل همکاریهای فرهنگی و هنری سازمان فرهنگ  و ارتباطات اسلامی فرصت هنرنمایی را در جمع هموطنان خود در مالزی پیدا نمودند.

اجرای مسابقه با حضورچهار نفر از زوجین  ایرانی قسمت بعدی برنامه بود،که با اجرای آقای جهانبخش مجری برنامه و آقای ارغنده پور نوازنده کیبورد برگزار شد.


آواز کار، نی مه خوانی یا آواز دریا نیز در ادامه این جشن در قسمت دوم اجرا  توسط "گروه موسیقی فولکلوریک بوشهری  شبدیز"  به نمایش در آمد و یکی از اعضای گروه حرکت های ماهیگیران و ملوانان جنوب ایران را همراه با این موسیقی به اجرا گذاشت که مورد استقبال شرکت کنندگان در جشن انقلاب در مالزی قرار گرفت.

 در پایان این برنامه از طرف اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان منطقه جنوب شرق آسیا دکتر نوری چگینی از فعالین فرهنگی  در کشور مالزی: دکتر علی اکبر ضیائی رایزن فرهنگی، پروفسور دکتر مقومی استاد دانشگاه، دکتر نادر آل ابراهیم پژوهشگر دانشگاه، آقای صفری هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران، دکتر مرتضی جاودان کنسول سفارت، و آقای حمید امامی خبرنگار سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با اهدای لوح تقدیر به عمل آمد.

قابل ذکر است این برنامه از ساعت 17 عصرلغایت 19:30 برگزار شد. در این برنامه نیز به مناسبت ایام مبارک دهه فجر از حاضران با شربت و شیرینی پذیریی به عمل آمد

No comments:

Post a comment